Celostní přístup ke zdraví

Partneři

MUDr. Leoš Russitzki  >  Homeopatie

Homeopatie

Homeopatie 

je metoda ,která vychází ze zákona podobnosti.Znaly ho všechny tradiční kultury a léčil podle něj již Hippokrates."Podobné se léčí podobným".

Kvantová fyzika již dokázala,že procesy,které v materiálním měřítku nejsou vidět,za určitých okolností jako informace dokážou měnit strukturu systému.Tyto poznatky ,které vedou ke vzniku nových technologií /mobilní telefon,apod/ jsou v souladu s homeopatickými zákonitostmi.Homeopatické léky působí na funkční poruchy organizmu.Homeopatický lék vybraný podle zákona podobnosti podpoří vlastní obranyschopnost těla.Zvláště psychosomatická medicína je významným místem pro uplatnění homeopatického léku.

Homeopatický lék se ředí a nanáší na nosič,kterým jsou nejčastěji kuličky ze směsi  laktozy a sacharozy.Tyto granule se nechávají rozpustit v čistých ústech nebo je možné je naředit ve vodě a podávat v tzv.pitném režimu.Jednotlivá dávka je pět granulí.Dávkování má základní pravidlo:čím je problém akutnější,tím je potřeba častější podávání.

Nadužívání symptomy-potlačujících léků vyčerpává jednak finance zdravotního resortu a také tělo samotného pacienta.Ve prospěch homeopatie jednoznačně vyzněla i nová epidemiologická studie EPI 3.Studie byla realizována ve Francii v letech 2006 až 2012 nezávislou společností LASER, kterou vede prof. Lucien Abenhaim (bývalý předseda vládního Výboru pro zdravotnictví ve Francii.Výhodou homeopatie zůstává jednak komplexní uchopení konkrétní klinické situace a pak také jasný směr dnešní medicíny k individualizaci terapeutického postupu.

 

 


Chci více informací

Sídlíme v Mohelnici (okres Šumperk), jezdí k nám zákazníci z Olomouce i celého Olomouckého kraje, Svitavska, Bruntálska a dalších regionů.
MUDr. Leoš Russitzki  >  Homeopatie

 

© MUDr. Leoš Russitzki  |  tvorba webových stránek Užitečnýweb.cz